Söör Thomase haigus

Abipalve Kassijaama sõpradele ja teavitus Thomase haigusest

Kui ühel hetkel on kõik hästi ja teisel kõik halvasti ning mure halvab, siis kas te tulete meile appi?

Söör Thomas, hoiukodus elav Mustamäe tänavatelt sellel suvel leitud kass, sai lümfoomi diagnoosi (acute lymhoblastic lymphoma). Thomast ootab ees operatsioon, et selgitada välja selle pahaloomulise kasvaja tüüp ja alustada õige keemiaraviga. Ilma selleta ei ole Thomase eluiga enam kuigi pikk. Ka koos raviga on raske prognoosida, aga kindlasti aitab see Thomasel senist elukvaliteeti säilitada ja seda pikemalt, kui ravita jättes.
Diagnoosini viis Thomase oksendamine, mille põhjuse uurimiseks tehti talle ultraheliuuring. Seal leiti, et soolte vahel olevad lümfisõlmed on suurenenud ja peennõela proovid saadeti laborisse.

Arutasime jaamakorraldajatega meie võimalusi ja otsustasime, et raha taha Thomase edasine saatus jääda ei tohi.
Operatsiooni ja uuringute maksumus võib olla 500 euro ringis, sellele järgneb keemiateraapia ehk uued regulaarsed arved.

Thomas on alles neli kuud saanud tubast elu nautida. On ääretult kurb, et tema õnn sai nii suure löögi, aga me ei päästa kasse selleks, et lasta neil hääbuda. Me peame proovima ravida, et Thomas saaks jätkata pallirallisid, sõber Triitoniga peade puksimist, konserviahnitsemist, kõht püsti magamist ja paisessioone.

Esimeste arvetega saame me hakkama. Me oleme proovinud majandada nii, et meil oleks väike varu. Et saaksime iga hoolealuse kliinikusse saata ja toitu tellida teadmisega, et me ei jää võlgu.
Kuna muutunud maailmas on ära jäänud mitmed laadad ja meie rändkohvikud, meie toetajate võimalused on vähenenud, on see kõik mõjutanud ka jaamakasside kontot. Oleme seni võtnud julgelt vastu iga uue kassi. Meile küll palju ei mahu ja seetõttu ei ole me saanud suurelt aidata. Samas oleme lisaks igapäevaarvetele nö kulisside taga aidanud tasuda mitmeid kliinikuarveid, kui meilt on selleks abi palutud.
Aga nüüd… Nüüd on tunne, et kui Thomase tulevased arved hammustavad meie varudest suure tüki, siis jääb meile lisaks murele tema tervise pärast ka mure hakkama saamise pärast.
See, kuidas me edasi julgeme tegutseda, sõltub Kassijaama sõpradest.

Oleme jätkuvalt ja südamest tänulikud kõigile senistele toetajatele ❤️ Usume, et te ei kao kuhugi ja tänu teile saame aidata kõiki juba olemasolevaid koduootel jaamakasse.

Plaanime söör Thomase käpakäigu ja tema arvetega teid kursis hoida enamasti meie Facebooki lehekülje vahendusel. Kui sa arvad, et saad tulevikus teha ülekande Thomase ja teiste toetuseks, siis võid kasutada näiteks “hoolin” reaktsiooni sellele postitusele või jätta oma kommentaar.
Usume ka mõtte jõusse. Palun looda koos meiega, et Thomas saab olla veel kaua 🙏

Jaamakasse saab toetada ülekandega või ka sularahas annetusega Solarise toidupoe juures asuvas annetuskasti.

IBAN: EE922200221056771719
Saaja: MTÜ Kelmiküla Kassijaam

Kontakt: info@kassijaam.eu
Pildil on söör Thomas kliinikus uuringuid ootamas

DSC_0962